Firmy wydobywcze Bitcoin Zobacz ich akcje skok po aktywach osiągają nowy, wszechobecny poziom.

Dokładnie tak, jak bitcoin uderzył swój nowy wszechczasowy haj około 28.700 dolarów pod koniec grudnia ubiegłego roku, kilka zasobów górniczych Bitcoin Profit wzrósł do nowych poziomów, sugerując tym samym, że górnictwo staje się znacznie bardziej lukratywny biznes i że numer jeden waluty cyfrowej na świecie jest bardziej opłacalne niż kiedykolwiek.

Firmy wydobywcze Bitcoinu rozwijają się jak nigdy dotąd
Około tydzień temu udziały w takich firmach jak Riot Blockchain i Marathon Patent Group osiągnęły najwyższe od lat szczyty. Nastroje są takie, że teraz, gdy bitcoin osiąga nowe szczyty cenowe, sprzęt górniczy staje się nie tylko coraz trudniejszy w produkcji, ale i niezwykle trudny do zdobycia.

Faktem jest, że do sektora górniczego trafia coraz więcej osób, co sprawia, że nowicjuszom trudno jest dostać się do maszyn górniczych, które będą im potrzebne do wydobycia nowych monet i wyrobienia sobie marki w branży.

Wszyscy wiemy, co się dzieje, gdy coś staje się rzadsze. Staje się to bardziej wartościowe, a tak się wydaje w przypadku sprzętu górniczego. Biorąc pod uwagę niedobór, wartość tego sprzętu rośnie jak nigdy dotąd, a tym samym akcje firm zajmujących się wydobyciem kryptoideł doświadczają ogromnych skoków.

Udziały w zamieszkach wzrosły o około 18 procent w ciągu 24 godzin. Początkowo, w Wigilię Bożego Narodzenia 2020 roku, akcje te zamknęły się za nieco ponad 13 dolarów każdy, choć w następnym tygodniu akcje Riot Blockchain zostały sprzedane za około 15,49 dolarów. Maraton doświadczył jeszcze większych podwyżek, skoczył o 28% i sprzedał za około 14 dolarów w czasie pisania.

Marathon chce wykorzystać swój nowo powstały status dużej firmy górniczej i ogłosił, że zamierza kupić aż 70 000 nowych maszyn Antminer od Bitmain, prawdopodobnie największej firmy górniczej na świecie. Zakup ten będzie kosztował aż 170 milionów dolarów w czasie pracy prasy i zwiększy liczbę maszyn w zakładach Marathon do ponad 103.000.

Riot ma znacznie mniejsze plany, ale nadal chce udostępnić więcej sprzętu. Firma ogłosiła, że zakupi aż 15 000 nowych maszyn górniczych, aby utrzymać koszty wydobycia na niskim poziomie i zachować trwałą przewagę konkurencyjną firmy.

Dodawanie do swojej działalności sprzętu staje się rzadkością

Inne firmy, które chciały zobaczyć gwałtowny wzrost akcji górniczych, to m.in. Clean Spark, która twierdzi, że na początku zeszłego tygodnia jej akcje wzrosły aż o 16 procent. Firma planuje również zakup około 1 000 nowych maszyn górniczych.

Szacuje się, że po ostatnim skoku cen, bitcoin potrzebuje teraz tyle samo energii, co kraj, w którym mieszka 200 milionów ludzi. W chwili obecnej około dwóch trzecich produkcji bitcoinów pochodzi z działalności w Chinach, podczas gdy Stany Zjednoczone zajęły drugie miejsce i odpowiadają za około siedem procent całej produkcji bitcoinów.